15 stycznia to ostatni dzień polowań zbiorowych na zwierzynę grubą. W sobotę 14 stycznia przypadło w naszym kole ostatnie takie polowanie i chcieliśmy żeby było wyjątkowe. Zaszczyt prowadzenia przypadł Koledze Tomkowi a pomagał mu Kolega Łukasz.

Prowadzący przy stole, od prawej Kolega Tomek i Łukasz a zapisuje się Kolega Prezes i Cezary.

Niespodzianką dla wszystkich polujących była serwowana przez naszego Skarbnika pyszna jajecznica, dla pokrzepienia na zbliżające się łowy. W przygotowaniu pomagał Vice Łowczy, Kolega Edziu.

Kolega Maciej kolejny raz w tej roli.
Bez przypraw Edzia śniadanie byłoby mało wykwintne.

Polowaliśmy metodą z ambon na dwóch odległych obwodach i z pomocą przyszli niezastąpieni w organizacji polowań zbiorowych Koledzy: Michał i Kuba. Koledzy już piaty raz w tym sezonie stawali na stanowisku prowadzących. Kolegom Michałowi i Kubie Gratulujemy wspaniałego osiągniecia i Dziękujemy.

Odprawa przed polowaniem. Prowadzący od lewej Koledzy: Michał, Tomek, Kuba, Łukasz oraz Koledzy Prezes i Łowczy.

Pierwsze pędzenie odbyło się na obwodzie 217 w rejonie Lewiczynka i Zawady. Pomimo słabego stanu zwierzyny udało się pozyskać dwie łanie jelenia. Wszystkim brak zwierzyny wynagrodziła słoneczna pogoda. Po zakończeniu miotu udaliśmy się do Leśniczówki Smolarnia na posiłek.

Jak zawsze pyszną grochówkę serwowała Koleżanka Fredzia. Tego wyjątkowego dania będzie nam bardzo brakować, większość z nas tylko dla grochówki naszej Koleżanki przyjeżdża na polowania zbiorowe :).

Na obwodzie 223 odbyło się drugie zaplanowane pędzenie, również metodą z ambon. Pozyskaliśmy kolejne łanie jelenia oraz 10 dzików.

Po posiłku do zdjęcia pozują Koledzy (od lewej): Krzysiu, Mariusz, Krzysiu, Waldek, Zbyszek, Maciej, Łowczy Wojtek, Łukasz. W dolnym rzędzie Bartek i Edziu.
Prowadzący, Kolega Łukasz przy strzelonym dziku.

Królem ostatniego Polowania został Kolega Maciej, który pozyskał łanię jelenia oraz dzika. Maciejowi Gratulujemy. Darz Bór.

Pamiątkowy medal Królowi wręcza prowadzący Kolega Tomek.

Pierwszym Vice Królem Polowania został prowadzący ostatnie polowanie Kolega Tomek, który pozyskał tego dnia również łanię jelenia oraz dzika.

Gratulacje składa Kolega Łowczy. Darz Bór.

Drugim Vice Królem strzelając jedną łanię jelenia został Kolega Rafał.

Gratulujemy. Darz Bór.
Prowadzący Polowanie: Tomek, Michał, Łukasz i Kuba.

Koledzy Prezes i Łowczy na koniec polowania podsumowali cały sezon „zbiorówek”, podziękowali wszystkim za udział, dyscyplinę oraz za miłą atmosferę. Szczególne podziękowania jeszcze raz trafiły na ręce wszystkich prowadzących, stażystów, szczególnie tych najbardziej zaangażowanych oraz pomocników i naganiaczy.

Kolejne spotkanie przy pochodniach i jedlinie dopiero w listopadzie.

Tego dnia Św. Hubert darzył również pozostałym Kolegom. Łanię jelenia pozyskał Kolega Maciej oraz Zbyszek. Dziki pozyskali: zaproszony gość Kolega Waldek 2 sztuki. Po jednej sztuce strzelili Koledzy: Krzysiu, Rysiu, Karol, Darek, Maciej oraz wspomniany wcześniej Łukasz. Wszystkim Gratulujemy, Darz Bór.

Myśliwi oddali hołd upolowanej zwierzynie.

Ostatnie Polowanie w sezonie 2022/2023 zostało zakończone.

Koledzy: Karol, Rafał, Darek, Edziu, Krzysiu, Tomek, Maciej.

Na stanicy czekał na nas ciepły posiłek, który serwowała niezastąpiona Koleżanka Fredzia. Z okazji niedawnych „18” urodzin odśpiewaliśmy naszej Dianie bardzo gromkie 100 lat.

Koleżanka Fredzia w towarzystwie Kolegi Rysia i Łowczego.

Dyskusjom na temat sobotniego polowania nie było końca niestety wraz z upływem czasu kolejni myśliwi opuszczali dom myśliwski i udawali się do swoich domów.

Na samym końcu nie sposób nie wspomnieć o naszym Vice Łowczym Edziu, który co polowanie, w czasie gdy wszyscy siedzieli przy wspólnym stole mozolnie „wklepywał” w system kolejne sztuki pozyskanej zwierzyny. Koledze Edziowi Dziękujemy, Darz Bór.

Darz Bór.