Dnia 07.01.2023 polowaliśmy ponownie z ambon, tym razem na obwodzie 223. Prowadzącymi był Kolega Wojtek a pomagali mu Koledzy Bartosz i Darek.

Prowadzący polowanie: Koledzy Bartosz, Darek i Wojtek,

Jak to na polowaniu bywa nigdy nie wiadomo co nas czeka w łowisku i tak było tym razem. Tego dnia „karty rozdawała” gęsta mgła oraz nieszczęsne ogrodzenia zabezpieczające młode uprawy przed głodnymi jeleniami. Prowadzący polowanie zaplanowali dwa pędzenia metoda szwedzką. Pierwsze pędzenie ku wielkiemu zaskoczeniu uczestników nie obfitowało w myśliwskie emocje. Pomimo tego wesoła atmosfera panowała wśród polujących. Po przerwie na posiłek w drugim pędzeniu częste strzały oznaczały że zwierzyna dopisała. Ostatnie auta z myśliwymi wróciły na stanice tuż po zmroku. Po ułożeniu pokotu prowadzący polowanie ogłosili Króli Polowania.

Niekwestionowanym Królem Polowania został Kolega Przemek, któremu Hubert darzył dwoma bykami jelenia.

Koledze Przemkowi Gratulujemy, Darz Bór.

Pierwszym vice Królem, strzelając jednego jelenia byka został Kolega Eugeniusz. Koledze również serdecznie Gratulujemy.

Darz Bór.

Drugim vice Królem został nasz młody Kolega Olek, który tego dnia pozyskał cielaka jelenia oraz dzika.

Gratulujemy, Darz Bór.

Jak to mówi przysłowie „Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi” i tego dnia najczęściej strzelał Panu Bogu w okno Kolega Jacek, który gościnnie u nas polował i otrzymał zaszczytny tytuł Króla Pudlarzy. Darz Bór.

Od lewej Król i vice Król, król Pudlarzy Kolega Jacek, oraz drugi vice Król Olek.

Na polowaniu Hubert darzy również Kolegom: Tomkowi dwoma dzikami, Darkowi dzikiem i sarną kozą, jednym dzikiem Wojtkowi, Rysiowi, Michałowi oraz Johanowi, jedną sarną kozą Zdzisławowi oraz Bartkowi. Gratulujemy, Darz Bór.

Od lewej Koledzy; Bartek, Wojtek, Tomek, Zdzisław, Przemek, Eugeniusz, Olek, Rysiu, Johan i Darek.

Po ogłoszeniu Króli polowania oddaliśmy hołd upolowanej zwierzynie słuchając sygnałów: Jeleń na rozkładzie, Dzik na rozkładzie oraz Sarna na rozkładzie. Prowadzący podziękowali myśliwym, stażystom oraz naganiaczom i zakończyli sobotnie polowanie.

Darz Bór.