Dnia 23 stycznia na Stanicy Koła Łowieckiego nr 41 Jeleń w Nowym Tomyślu pod przewodnictwem Kolegi Wojciecha Ślicznera spotkało się kilkadziesiąt nieprzypadkowych osób, które mają zapoczątkować organizację Pierwszego Hubertusa Nowotomyskiego. Kolega Wojtek jest przewodniczącym Komisji Edukacji i Promocji przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Poznaniu i to właśnie nasz sygnalista ma za zadanie kierować przygotowaniami tej ważnej imprezy. W spotkaniu udział wzięli: Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski Pan Dariusz Szulc wraz z zastępcą ww. Panem Wojciechem Śliczner, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bolewice Pan Grzegorz Gaczyński wraz z żoną, zastępca Nadleśniczego Bolewice Pan Grzegorz Roszkowiak, Wicestarosta Nowotomyski Pan Marcin Brambor, Dyrektor Nowotomyskiego Domu Kultury Pani Beata Baran oraz przedstawiciele kół łowieckich: nr 41 Jeleń z Nowego Tomyśla, nr 39 Wycinek z Nowego Tomyśla, nr 42 Daniel z Bukowca Starego, nr 40 Żbik z Kuślina, nr 8 Szarak z Otusza oraz nr 15 Ponowa z Poznania.

Impreza tej rangi ma się odbyć z okazji 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz zbliżającej się w 2024 roku 100-nej rocznicy powstania Lasów Państwowych. Obchodom ma towarzyszyć cykl imprez na terenie całego kraju i naszego województwa. Pierwszy Hubertus Nowotomyski zaplanowany jest na dzień 15 października 2023 roku. W Nowym Tomyślu zaplanowana jest min: Msza Św., przemarsz ulicami miasta, koncerty, wystawy, kuchnia myśliwska, konkursy i inne wydarzenia mające na celu przybliżenie Polskiego Łowiectwa naszemu Społeczeństwu.

Kolejne Spotkanie mające na celu wybranie Komitetu Organizacyjnego Pierwszego Hubertusa Nowotomyskiego ma się odbyć 31.03.2023.