W ostatnią niedzielę listopada polowaliśmy zbiorowo metodą pędzeń. Prowadzącymi polowanie byli niezastąpieni Koledzy Kuba i Michał. Pomimo, że ranek był deszczowy to z upływem dnia pogoda stawała się coraz lepsza. Tego dnia gościliśmy kilku Kolegów myśliwych z innych kół.

Pierwszego dzika strzelił Kolega Eugeniusz. W kolejnych miotach myśliwi częściej spotykali dziki niż jelenie. Na listę strzelców wpisał się również nasz Łowczy – Kolega Wojciech.

Jako, że jesteśmy bardzo gościnnym kołem to kolejnego dzika pozyskał dobrze nam już znany Kolega Sebastian. Dla Kolegi Sebastiana był to pierwszy dzik a zarazem pierwsza sztuka zwierzyny grubej strzelona na polowaniu zbiorowym. A jak już nasz Gość strzelił pierwszego dzika to dlaczego nie strzelić i drugiego – tak też się stało. Po pięknym strzale waleczny wycinek „został w ogniu”.

Tego dnia w trzecim miocie doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem rozjuszonego dzika. Waleczny wycinek zaatakował psa biorącego udział w polowaniu. Dzik po walce z psem uszedł cało z miotu. Niestety pies został mocno zraniony wycinającym się orężem. Gończy miał rany cięte brzucha. Czworonożny uczestnik polowania został szybko odwieziony do najbliższego weterynarza. Po kilku dniach od zajścia pies czuje się dobrze i przebywa pod opieką weterynarza. Niestety dla walecznego dzika polowanie nie skończyło się tak szczęśliwie jak dla psa. Dzik został osaczony w kolejnym miocie i został odstrzelony przez Kolegę Sebastiana. Po emocjonującym polowaniu i przy wypogadzającym się niebie myśliwi wrócili na stanicę zakończyć polowanie.

Przed ogłoszeniem Króla Polowania Kolega Sebastian przyjął Chrzest Myśliwski z rąk naszego Prezesa. Młodemu Koledze Gratulujemy – Darz Bór.

Królem Polowania, strzelając swoje pierwsze dwa dziki w myśliwskiej karierze został Kolega Sebastian, jeszcze raz Gratulujemy – Darz Bór.

Prowadzący Michał i Jakub wręczają pamiątkowy medal Królowi Polowania.

Pierwszym vice Królem został Kolega Łowczy – Gratulujemy – Darz Bór.

Drugi vice Królem Polowania został Kolega Eugeniusz – Gratulujemy – Darz Bór.

Polowanie zostało zakończone sygnałami pokotu oraz Darz Bór i Koniec Polowania.

Darz Bór.