W związku z trudnościami przy przenoszeniu danych miedzy serwerami firmy TORN mogą wystąpić problemy z logowaniem do sytemu EKEP przez telefon. Proszę próbować zapisywać się na polowanie przez system na komputerze stacjonarnym lub poprosić Kolegów o pomoc.

Darz Bór.

W dniach od 14.09 do 24.09. 2023 gościliśmy w naszym Kole dwie grupy myśliwych z Niemiec i z Danii na komercyjnych polowaniach na jelenie byki, sarny kozły oraz na dziki. Pogoda dopisała, ale raczej była typowa dla sarnich a nie jeleni godów. Usłyszeć ryki wrześniowych rycerzy dane było głównie myśliwym polującym na obwodzie 217, czasami jakiś odezwał się na 222 i 223. Pomimo tego myśliwi podprowadzający zaproszonych gości stanęli na wysokości zadania i polowanie zakończyło się dużym sukcesem. Goście spędzali wolny czas poza polowaniem w Agroturystyce „Alfredówka”. Nad całą organizacją czuwał nasz łowczy, Kolega Edward wraz z vice łowczym Kolegą Jakubem, którzy pomimo, że nie zawsze brali udział w polowaniu to przeżywali to chyba najbardziej.

Jak to na polowaniu bywa i to właśnie jest w nim najpiękniejsze, nikt nie jest w stanie przewidzieć co się wydarzy, jak potoczą się losy każdego wyjścia w knieję. Tak był i tym razem. Pomimo, że Koledzy już dużo wcześniej sprawdzili gdzie i jaki jeleń byk obrał sobie rewir na rykowisko to nie łatwo było wypracować sytuację strzelecką w trakcie polowania. Trafił się myśliwy, który był bardzo wybredny i nie mógł się zdecydować a inny strzelał „Panu Bogu w okno”.

Myśliwi odstrzelili razem 9 jeleni byków oraz 2 dziki. Trzy wieńce zostały wycenione na srebrny a dwa na brązowy medal. Poza organizatorami najwięcej swojego wolnego czasu na podprowadzanie poświęcił Kolega Ryszard. Zagraniczni goście mogli także być bardzo zadowoleni z pomocy Kolegi Grzegorza.

Kolegom Edwardowi, Jakubowi, Wojciechowi, Ryszardowi, Grzegorzowi, Maciejowi, Bartoszowi, Sebastianowi, Rafałowi, Tomkowi oraz Edwardowi i Mariuszowi za pomoc w organizacji tych polowań Serdecznie Dziękujemy. Podziękowania należą się także Kolegom Darkowi i Wojtkowi za przeprowadzenie wyceny medalowej, która trwała do późnych godzin nocnych, Również in Dziękujemy. Darz Bór.

„Niedzielny, chłodny, wrześniowy poranek skłonił mnie oraz synów Marcina i Michała do wspólnego posłuchania odgłosów rykowiska . Jelenie dopisały a podchód zakończył się strzeleniem łownego jelenia byka. Trudno powiedzieć u kogo wspólny wyjazd w łowisko wzbudził więcej emocji”

Piotr Żołędziowski.

Koledze Piotrowi Gratulujemy udanego polowania. Darz Bór.

Polowanie odbyło się na obwodzie 217.

Uczestnicy niedzielnego polowania od lewej: syn Kolegi Piotra Marcin, szczęśliwy myśliwy Piotr oraz drugi jego syn nasz młody Kolega Michał.

Darz Bór.

Tego samego ranka szczęście dopisało również Koledze Ryszardowi, który pozyskał jelenia byka na obwodzie 223. Koledze Rysiowi również Gratulujemy. Darz Bór.

19 września nasz Kolega Sebastian strzelił pierwszego jelenia byka w swojej myśliwskiej karierze. Polowanie odbyło się na obwodzie 223. Myśliwy spotkał selekcyjnego dziesiątaka podczas podchodu na rejonie Rondo. Sebastianowi Gratulujemy wspaniałego sukcesu łowieckiego.

Darz Bór.

Po rannych wiadomościach z udanego polowania na obwodzie 222, pod koniec dnia doszły wieści z EKEP-u, że tym razem na obwodzie 223 pozyskano kolejnego jelenia byka. Wieczór był szczęśliwy dla Kolegi Krzysia, który na rejonie Szkółki, strzelił jelenia byka z porożem w formie dziesiątaka nieregularnego, jednostronnie koronnego w wieku około 8 lat. Mimo, że byk nie wyglądał na „olbrzyma” to i tak potrzebna była koleżeńska pomoc. Tylko uczestnicy wsparcia wiedzą z czym przyszło im się zmierzyć. 🙂

Koledze Krzysiowi Serdecznie Gratulujemy.

Darz Bór.

Kto rano wstaje, tym bardziej w poniedziałek – temu Św. Hubert darzy 🙂. Tak właśnie rozpoczął się kolejny wrześniowy tydzień dla Kolegi Michała, który rankiem 18 września na rejonie Kozie Laski, obwód 222 pozyskał selekcyjnego jelenia byka. Wieniec pozyskanego „rogala” to dziesiątak o imponującej widlicy.

Koledze Michałowi Gratulujemy.

Gotowy wieniec prezentuje córka Kolegi Michała – mała Michalina. Waga na mokro to 5,9 kg, wiek jelenia byka myśliwy wycenił na ok 6 lat.

Darz Bór.

W sobotę rano 16 września na obwodzie 217 Kolega Andrzej strzelił jelenia byka o porożu w formie dziesiątaka koronnego. Koledze Andrzejowi Serdecznie Gratulujemy. Darz Bór.

Na zdjęciu również piękny Mannlicher.

Jeszcze rok temu taka forma poroża uznana by była za odstrzał naganny, jednak po zmianie kryteriów od sezonu 2023/24 możemy bez obaw strzelać jelenie byki w wieku 6 lat i starsze z porożem w formie dziesiątaka obustronnie koronnego.

Darz Bór.

Wilk szary (Canis Lupus)

Zarząd Okręgowy PZŁ w Poznaniu informuje, że na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego została uruchomiona zakładka, poprzez którą można wysyłać informacje dotyczące wilków występujących w każdym z obwodów łowieckich.
Zachęcamy do przesyłania danych w przedmiotowym zakresie za pomocą formularza dostępnego na stronie.
Liczymy na pozyskanie szeregu ważnych informacji jeszcze w tym tygodniu oraz systematyczne korzystanie z niniejszej zakładki.

https://www.pzlow.pl/nasze-inicjatywy/zdarzenia-z-wilkami/

Darz Bór

Rykowisko powoli się rozkręca i okazja do spotkania ciekawego osobnika jest coraz większa. Na wieczornym polowaniu dnia 12.09.2023 w uroczysku Osetna Młyn Kolega Rysiu strzelił selekcyjnego jelenia byka. Przy szybko zapadającym zmierzchu myśliwemu udało się rozpoznać, że to dziesiątak widliczny pojawił się w zasięgu strzału. Kolega Rysiu nie marnuje takich darów od Św. Huberta.

Szczęśliwemu Łowcy Serdecznie Gratulujemy. Darz Bór.