W dniach od 17.09 do 20.09.2002 gościliśmy w naszym kole pierwszą grupę myśliwych zagranicznych, którzy polowali na jelenie byki i sarny kozły. Choć dla wielu z nas takie polowania to zło konieczne to mimo wszytko tzw. „dewizowców” zawsze traktujemy jak prawdziwych gości a czas ten zarówno Oni jak i nasi myśliwi wspominają bardzo miło. Anegdoty z polowań „dewizowych” posłużyły by do napisania niejednej książki a kto nie podprowadzał ten niech żałuje.

Koleżanka i Koledzy z naszego Koła składa wielkie podziękowania Kolegom: Bartkowi, Michałowi, Krzysiowi, Rysiowi, Edziowi, Maciejowi, Rafałowi za to że poświęcili swój cenny, wolny czas na podprowadzanie Kolegów z zagranicy oraz wszystkim organizatorom polowania. Dziękujemy. Darz Bór.

Myśliwi z Danii wyjechali bardzo zadowoleni. Udało im się pozyskać pięć jeleni byków oraz trzy sarny kozły. Trzy jelenie byki zostały wycenione na brązowy medal.

Kolega Bartek z swoim towarzyszem pozyskał dwa jelenie byki w tym najsilniejszego brązowo medalowego. Kolega Michał z swoim towarzyszem pozyskał minimalnie słabszego jelenia byka, również medalowego oraz dwa kozły łowne. Kolega Krzysiu pozyskał najstarszego jelenia byka, 11-letniego dwunastaka jednostronnie koronnego. Kolega Rysiu pozyskał z swoim towarzyszem bardzo silnego, również medalowego dwunastaka jednostronnie koronnego. Pozostali Koledzy również uczestniczyli w polowaniach ale do sytuacji strzeleckich zabrakło naprawdę niewiele. Kolega Soren podprowadzany przez Kolegę Krzysia strzelił swojego pierwszego jelenia byka i w naszym kole przyjął Chrzest Myśliwski.

Darz Bór.