Zarówno w marcu jak i w kwietniu spotkała się ponownie grupa myśliwych, przedstawicieli miejscowych władz, leśników oraz działaczy kultury po to żeby przygotowania do myśliwskiej imprezy nabrały tempa. Do organizacji przyłączyły się jeszcze dwa koła łowieckie tak, że teraz jest już razem 8 kół łowieckich, które wezmą udział w Hubertusie. Impreza ma się odbyć 15 października 2023.

Całość rozpocznie się myśliwską Mszą Św. w nowotomyskim kościele. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicami miasta w pobliże Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. W NOK-u odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej, będą przemówienia, prezentacje, wystawa fotografii przyrodniczej oraz trofeów myśliwskich. Na zewnątrz będzie myśliwski poczęstunek, konkursy, stoiska o tematyce leśnej i myśliwskiej. Na terenie szkoły „Kopernik” zaplanowany jest konkurs łuczniczy, pokaz kynologiczny oraz sokolniczy. Zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszy bigos myśliwski, w którym udział wezmą miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas całej imprezy będziemy zbierać fundusze na ścieżkę ekologiczna dla przedszkola w Opalenicy.

W najbliższym czasie ma powstać szata graficzna całej imprezy, szczegółowy plan oraz informatory po to żeby dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych.