Nareszcie przyszedł dzień pierwszego polowania zbiorowego w sezonie 2023/2024. Wszyscy pospiesznie przybyli na Stanicę, nikt się nie spóźnił. Po ponad 10 miesiącach mogliśmy ponownie spotkać się w myśliwskim gronie.

Pierwsze polowanie prowadzić mieli nasi łowczowie niestety z powodów zdrowotnych Kolegę Edzia wyręczył Michał. Tak więc polowanie prowadził Kolega Kuba i Michał.

Po serdecznych powitaniach, zapisach, odbyła się odprawa po której wszyscy udali się na polową Mszę Św. do figurki Św. Huberta na rozdrożu dróg koło Przyłęku. Przybyli także nasi bliscy i mieszkańcy Przyłęku.

Ten dzień był bardzo wyjątkowy dla Kolegów, którzy w tym roku obchodzili swoje jubileusze przynależności do PZŁ. Po zakończeniu Mszy Św. złożyliśmy im Gratulacje, serdeczne życzenia oraz pamiątkowe upominki. Swoje 50-lecie obchodził Kolega Henryk, 40-lecie obchodził Kolega Edward oraz Krzysztof, 35-lecie Kolega Krzysztof, a 25-lecie Kolega Maciej i Wojtek. Wszystkim Szanownym Jubilatom życzymy kolejnych wspaniałych rocznic w naszym myśliwskim gronie. Darz Bór.

Kolega Wojtek, organizator Festiwalu – Hubertus Nowotomyski, przy okazji spotkania jeszcze raz podziękował osobom z naszego Koła za pomoc w organizacji. Serdeczne podziękowania otrzymali: Marta Słocińska – prezes Stolarni Daglezja, Kolega Dariusz Szulc – Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodzisk oraz Kolega Aleksander.

Dla trójki młodych myśliwych nadszedł długo wyczekiwany moment. Po odbyciu stażu, zdaniu egzaminów mogli wreszcie złożyć Ślubowanie Myśliwskie. Ślubowanie w towarzystwie swoich opiekunów składali przed Honorowym Prezesem naszego koła – przed Kolegom Zdzisławem.

Ślubują Koledzy Bartosz, Norbert i Michał.

Gratulujemy zastania prawdziwym myśliwym i życzymy samych sukcesów łowieckich. Darz Bór.

Po uroczystościach wszyscy udali się na stanicę na poczęstunek.

Dla myśliwych zbliżał się długo wyczekiwany moment, jeszcze tylko losowanie kartek, Apel na łowy i wyruszyliśmy w Knieję.

Pogoda tego dnia była wyśmienita, w sam raz na polowanie zbiorowe, humory dopisywały, psy pracowały wspaniale, tylko tak jak by czegoś brakowało ….. ale chyba najważniejsze tego dnia było wspólne spotkanie.

Po ostatnim miocie wróciliśmy na stanicę zakończyć pierwsze polowanie zbiorowe. Koledzy Łowczowie podziękowali wszystkim za udział i ogłosili Króla Polowania. Królem Polowania został Kolega Zbysław, który tego dnia strzelił dzika. Koledze Gratulujemy. Darz Bór.

Od lewej: Król Polowania Kolega Zbysław, vice łowczy Jakub i łowczy Edward.

Tego dnia z ww. powodu, był tylko jeden Król Polowania. Oddaliśmy hołd pozyskanemu dzikowi. Sygnały Darz Bór i Koniec Polowania oznajmiły, że pierwsza zbiorówka dobiegła końca.

Pozostałe atrakcje czekały nas na stanicy. Późnym wieczorem z okazji naszego święta odbyła się zabawa Hubertowska, bawiliśmy się do białego rana.

Darz Bór.