Dnia 04.10.2022 Zarząd Koła Łowieckiego nr 41 Jeleń w Nowym Tomyślu przyjął na członka naszego Koła młodego Kolegę Ziemowita. Koledze Gratulujemy i życzymy samych sukcesów łowieckich. Darz Bór.

Kolega Ziemowit na wiosnę 2022 roku zdał egzaminy łowieckie i uzyskał członkostwo w Polskim Związku Łowieckim, na co dzień poluje w Kole łowieckim nr 20 Łowca w Krobi.

Zdjęcie młodego adepta z pierwszym dzikiem chwilę po chrzcie myśliwskim.

Ojcem Ziemowita jest Kolega Andrzej, który 20 lat temu 03.11.2002 przy figurce Św. Huberta składał ślubowanie myśliwskie.

Rok 2003 – Kolega Andrzej z upolowanym dzikiem. W rzeczywistości sztucer to mannlicher w drewnianej osadzie a nie syntetyk a strój jest zielony a nie niebieski.

Wujem Kolegi Ziemowita jest wszystkim bardzo dobrze znany Kolega Piotr, od którego młody myśliwy może uczyć się strzelectwa myśliwskiego.

Kolega Piotr po kolejnych udanych zawodach.

Jednak najważniejszą osobą w całej rodzinie Ziemowita był jego dziadek Mikołaj Żołędziowski. Św. Pamięci Kolega Mikołaj był wieloletnim łowczym w naszym kole oraz skarbnikiem. Były łowczy był również leśnikiem – pracował w Nadleśnictwie Bolewice, swoimi pasjami „zaraził” swoich synów i wnuki.

Kolega Mikołaj z upolowanym dzikiem, lata 60-te.

Darz Bór.