20 lutego 2024 roku w Polsce odbył się kolejny protest rolników jako wyrażenie sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy. Myśliwi przyłączyli się do protestu popierając rolników oraz wyrażając swój sprzeciw w planowanym reformom w Prawie Łowieckim przez obecne Ministerstwo Środowiska i Klimatu.

Koledzy Edward, Jakub, Waldemar, Sebastian i Grzegorz.

Z naszego Koła Łowieckiego na protest udali się Koledzy Łowczy Edward, vice Łowczy Jakub, Koledzy Grzegorz, Sebastian oraz z sąsiedniego Koła Kolega Waldemar. Myśliwi i Rolnicy protestowali w Komornikach pod Poznaniem. Zdaniem naszych Kolegów rolników było ok 500-600 osób, myśliwi przybyli w podobnej ilości. Wsparcie swoją osobą dla wielkopolskiego protestu okazał znany z popularnego programu o tematyce łowieckiej Sudecka Ostoja Kolega Kamil. Po południu myśliwi udali się do Poznania. Przejechali przez centrum miasta pod budynek Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Myśliwi kulturalnie udzielili wywiadów oraz umówili się na spotkanie z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego w najbliższych dniach.

Protest nie był wymierzony w rodaków, którzy mieli utrudnioną tego dnia podróż do domu czy do pracy. Protestujący chcieli pokazać części społeczeństwa:

że chleb nie pochodzi z piekarni ale potrzebny jest rolnik żeby wyhodować zboże,

że meble nie pochodzą z sklepu ale potrzebny jest leśnik, żeby drzewa posadzić,

że zarówno rolnikowi i leśnikowi potrzebny jest myśliwy, który społecznie prowadzi gospodarkę łowiecką na ich terenach.

Darz Bór.