Kolegom: Kubie i Edziowi, Darkowi i Rafałowi, Michałowi i Przemkowi, myśliwym, sygnalistom, stażystom, naganiaczom oraz pozostałym osobom, którzy czynnie pomagali w organizacji polowań w dniach 17, 18, 19 listopada 2022 Zarząd Koła Łowieckiego nr 41 Jeleń składa Serdeczne Podziękowania. Darz Bór.

Polowanie zbiorowe dnia 17.11.2022

W czwartek gościliśmy pierwszą grupę 18 myśliwych z Szwecji, którzy polowali na naszych obwodach 223 i 217. Prowadzącymi byli Koledzy Kuba i vice łowczy Edziu. Prowadzący stanęli na wysokości zadania i przygotowali mioty, w których udało się spotkać zwierzynę. Niestety tego dnia myśliwych prześladował wielki pech, z licznie spotkanej zwierzyny udało się strzelić tylko selekcyjnego byka jelenia oraz dwa dziki. Pomimo, że pokot był skromy to myśliwi z Szwecji byli bardzo zadowoleni z bardzo sprawnej organizacji polowania. Królowie zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami a najbardziej pechowy myśliwy tego dnia czyli Król Pudlarzy otrzymał szklany „granat”, tak na wszelki wypadek.

Polowanie zbiorowe dna 18.11.2022

Kolejnego dnia polowanie prowadzili Koledzy Darek oraz Rafał. W piątek na naszym obwodzie 222 mieli zaszczyt polować tym razem goście z Danii. Dla większości z 18 osobowej grupy Skandynawów było to już kolejne polowanie w naszym kole dlatego byli raczej pewni udanych łowów i się nie pomylili. Tego dnia na pokocie ułożono selekcyjnego jelenia byka, dwie łanie jelenia, cielę jelenia, 8 dzików i dwa lisy. Tak jak dzień wcześniej część myśliwych wspomagała naganiaczy lub pomagała prowadzącym i mimo tego jeszcze w sobotę o 7.30 byli gotowi do trzeciej z rzędu zbiorówki.

Polowanie zbiorowe dnia 19.11.2022.

Ostatni dzień polowań zbiorowych dla zagranicznych gości był chyba najbardziej szczęśliwy. Polowanie zaczęło się o „czarnej stopie” ale po przerwie obiadowej zaczął padać śnieg i zimowy las stał się jeszcze bardziej magiczny tak, że nikt nie chciał wracać na Stanicę. Polowanie prowadzili Koledzy Michał i Przemek. Znana nam już grupa myśliwych z Danii w sobotę polowała tym razem na obwodzie 223. Na pokocie zastały ułożone dwie łanie jelenia, dwanaście dzików, jedna sarna koza oraz dwa lisy. Tradycyjnie Królowie Polowania uhonorowani zostali medalami oraz specjalnym „upominkiem” Król Pudlarzy. Każdy dzień polowania kończył się smacznym posiłkiem serwowanym przez bardzo miłą obsługę.

Przez trzy dni myśliwych witali sygnałem Zbiórka sygnaliści. Sygnał Darz Bór oraz Koniec Polowania zakończył w sobotę wieczorem trzy dniowe polowania zbiorowe dla gości z Skandynawii.

Darz Bór.