W dniach od 14.09 do 24.09. 2023 gościliśmy w naszym Kole dwie grupy myśliwych z Niemiec i z Danii na komercyjnych polowaniach na jelenie byki, sarny kozły oraz na dziki. Pogoda dopisała, ale raczej była typowa dla sarnich a nie jeleni godów. Usłyszeć ryki wrześniowych rycerzy dane było głównie myśliwym polującym na obwodzie 217, czasami jakiś odezwał się na 222 i 223. Pomimo tego myśliwi podprowadzający zaproszonych gości stanęli na wysokości zadania i polowanie zakończyło się dużym sukcesem. Goście spędzali wolny czas poza polowaniem w Agroturystyce „Alfredówka”. Nad całą organizacją czuwał nasz łowczy, Kolega Edward wraz z vice łowczym Kolegą Jakubem, którzy pomimo, że nie zawsze brali udział w polowaniu to przeżywali to chyba najbardziej.

Jak to na polowaniu bywa i to właśnie jest w nim najpiękniejsze, nikt nie jest w stanie przewidzieć co się wydarzy, jak potoczą się losy każdego wyjścia w knieję. Tak był i tym razem. Pomimo, że Koledzy już dużo wcześniej sprawdzili gdzie i jaki jeleń byk obrał sobie rewir na rykowisko to nie łatwo było wypracować sytuację strzelecką w trakcie polowania. Trafił się myśliwy, który był bardzo wybredny i nie mógł się zdecydować a inny strzelał „Panu Bogu w okno”.

Myśliwi odstrzelili razem 9 jeleni byków oraz 2 dziki. Trzy wieńce zostały wycenione na srebrny a dwa na brązowy medal. Poza organizatorami najwięcej swojego wolnego czasu na podprowadzanie poświęcił Kolega Ryszard. Zagraniczni goście mogli także być bardzo zadowoleni z pomocy Kolegi Grzegorza.

Kolegom Edwardowi, Jakubowi, Wojciechowi, Ryszardowi, Grzegorzowi, Maciejowi, Bartoszowi, Sebastianowi, Rafałowi, Tomkowi oraz Edwardowi i Mariuszowi za pomoc w organizacji tych polowań Serdecznie Dziękujemy. Podziękowania należą się także Kolegom Darkowi i Wojtkowi za przeprowadzenie wyceny medalowej, która trwała do późnych godzin nocnych, Również in Dziękujemy. Darz Bór.