Otwarcie sezonu na kozły mamy już za sobą. Nasi Koledzy rozpoczęli od bardzo wysokiego C, pozyskali bardzo ciekawe rogacze.

Każdemu selekcjonerowi z naszego koła życzymy podobnych lub jeszcze ciekawszych trofeów i niezapomnianych chwil podczas polowania.

Kozioł Kolegi Michała, strzelony na obwodzie 222.
Piękny myłkus Kolegi Bartosza z obwodu 223.

Gratulujemy. Darz Bór.

Od początku maja wraz z zasiewami kukurydzy na polach leżącymi w granicach naszych obwodów ruszyły całonocne dyżury myśliwych, stażystów, rezydentów myśliwych w celu ograniczenia szkód wyrządzanych przez dziki w tym okresie. Jako, że do polowań zbiorowych jeszcze daleko a chęć spotkania w myśliwskim gronie drzemie w nas ogromna to każda okazja ku temu jest wyborna. Tak właśnie pomyśleli nasi Koledzy którzy w nocy z dnia 09.05 na 10.05 pełnili dyżury na obwodach 222 i 223. Kto by się spodziewał, że w środku nocy można spotkać się w tak doborowym towarzystwie. Jak zawsze humory dopisywały. Pomimo przerwy na wspólny posiłek dziki nie wyrządziły tej nocy znacznych szkód. Komisja Rewizyjna to potwierdziła i dopilnowała żeby każdy wrócił jak najszybciej do pilnowanego przez siebie terenu.

Tej nocy dyżur pełnili Koledzy: Bartosz, Rafał, Edziu, Michał, Wojtek i Eugeniusz.
Podczas kolejnych dyżurów na obwodach 222 i 223 również organizowaliśmy krótkie spotkania w myśliwskim gronie.

W niedzielę 08.05.2022 spotkaliśmy się na strzelnicy Koła Łowieckiego Diana z Wolsztyna w celu obowiązkowego przystrzelania broni, odbycia szkolenia z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa na polowaniach oraz wyłonienia najlepszego strzelca na sezon 2022/2023. Niestety z powodu majowych uroczystości frekwencja była niska. Na szczęście pogoda i nastroje były bardzo dobre.

Pierwsze miejsce w zawodach o Puchar Prezesa Naszego Koła zdobył Kolega Wojtek – GRATUALCJE. Darz Bór.

Drugie miejsce zdobył Kolega Piotr – GRATULACJE. Darz Bór.

Trzecie miejsce zdobył Kolega Michał – GRATULACJE. Darz Bór.

Pozostali Koledzy również wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami strzeleckimi i uzyskali bardzo dobre wyniki. Również im GRATULUJEMY. Darz Bór.

Zakończenia zawodów i szkolenia nie mogło odbyć się bez smacznego posiłku, który tym razem przygotowała niezastąpiona i znana z najlepszej grochówki na świecie nasza Koleżanka Fredzia, której również GRATULUJEMU i dziękujemy. Darz Bór.

Dnia 28.04.2022 na obwodzie 217 w okolicy wsi Zawada grodziliśmy zasiewy jare przed jeleniami, których stany na ww. obwodzie utrzymują się jak widać na bardzo wysokim poziomie. Do pracy zgłosili się zmobilizowani i w pełnym składzie nasi stażyści. Pieczę nad przyszłymi myśliwymi sprawowali członkowie naszego koła.

Zarząd Koła informuje, że dnia 08.05.2022 o godzinie 9.00 na strzelnicy myśliwskiej Krutla k. Wolsztyna odbędzie się obowiązkowe przystrzelanie broni (5 strzałów do makiety kozła, 5 strzałów dzik w przebiegu, 5 strzałów zając w przebiegu). Tradycyjnie dla chętnych będą odbywać się zawody strzeleckie o Puchar Prezesa (pełen śrut + 50% kula). Po zakończeniu konkurencji strzeleckich odbędzie się obowiązkowe szkolenie z regulaminu polowań. Zapraszamy do udziału.

DarzBór

Dnia 23.04.2022 w Międzychodzie na ślubnym kobiercu stanęli Anna Śliwiak i nasz Kolega Maciej Siemion. Uroczystość godnie uświetnili przedstawiciele naszego Koła. Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia a Maciejowi samych sukcesów łowieckich.

Koleżanka i Koledzy z Koła Łowieckiego nr 41 Jeleń w Nowym Tomyślu.

DarzBór.

Dnia 21.04.2022 na naszej Stanicy odbyło się posiedzenie zarządu, w którym uczestniczyli gospodarze obwodów łowieckich oraz przedstawiciel komisji rewizyjnej. Głównym tematem były działania pozwalające ograniczyć szkody łowieckie. Omówiono organizację dyżurów na zasiewach kukurydzy oraz plan upraw pasów zaporowych. Mamy nadzieję, że wspólne działania ograniczą szkody, które z roku na rok są coraz większe.

DarzBór